Oliwkowy demakijaż z Johnson's baby!

Od dłuższego czasu do demakijażu twarzy i oczu nie używam typowych produktów do tego przeznaczonych, jak na przykład płyny czy mleczka, tylko oliwki dla dzieci. Sprawdza mi się tysiąc razy lepiej i jest wydajniejsza, więc czego chcieć więcej? :)


Cieszy mnie, że opakowanie, w którym zamknięty jest produkt, jest przezroczyste. Do tego zakrętka, która zabezpieczona jest przed dziećmi. Fiołkowy kolor zakrętki i tylnej naklejki jest niezwykle przyjemny. Jedyne, co mi się nie podoba, to odklejające się naklejki, które wyglądają po jakimś czasie bardzo nieestetycznie.


Zapach produktu ma wspomagać sen dziecka i rzeczywiście pachnie odrobinę inaczej niż tradycyjne oliwki dla dzieci. Jestem zdecydowanie kiepska w opisywaniu zapachów i jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że naprawdę jest przyjemny. :)


Oliwka ma tylko trzy składniki (w kolejności): parafinę, składnik zmiękczający i ułatwiający zmieszanie składników oraz substancje zapachowe. Przyznam, niezbyt zadowalający skład i odrobinę się go obawiałam.


Jeśli chodzi o zmywanie makijażu, sprawdzał się poprawnie. Nie zapychał mi buzi (zresztą jak miał to robić, jeśli na twarzy przebywał tylko chwilę?), nie szczypał w oczy i szybko zmywał makijaż. Niestety, nie znam jego działania, jeśli chodzi o ciało. Jeśli więc mowa o demakijażu: TAK, jeśli o ciele: nie wiem. :)

Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 15 zł


Komentarze

 1. Nigdy nie próbowałam zmywania makijażu w ten sposób, a wiele osób go sobie chwali używając nawet zwykłej oliwy z oliwek...szkoda tylko, że te odżywki mają takie fatalne składy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na miejsce tej oliwki, polecam oliwkę HIPP. Ma tysiąc razy lepszy skład i działa lepiej. :)

   Usuń
 2. Nie zdarzyło mi się jeszcze zmywać makijażu żadną oliwką, jakoś bym się obawiała, wolę tradycyjne kosmetyki do tego przeznaczone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ żadnych obaw. :) Bardzo polecam tę metodę. :)

   Usuń
 3. A to ciekawe. Zmywanie makijażu oliwką? Nie słyszałam. Tak mnie zaciekawiłaś, że chyba kiedyś tą metodę wypróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie polecam, to naprawdę dobry sposób! :)

   Usuń
 4. A jak się sprawdza podczas zmywania wodoodpornego tuszu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie używam takich kosmetyków, ale myślę, że byłby dobry, ponieważ oliwki rozpuszczają makijaż.

   Usuń

Prześlij komentarz

Każdy komentarz daje mi bardzo wiele radości! Dziękuję Ci! :)